top of page

הלוואות למוגבלים

  • זקוק לכסף בדחיפות?

  • חייב להחזיר חובות אך חשבון הבנק מוגבל?

  • מעוניין בהלוואה אך הבנק מפנה את העורף?

כשהבנק מגביל לך את החשבון ואתה חייב כסף באופן דחוף אתה עשוי להילחץ ולבצע טעויות כלכליות. המרכז הישראלי למשכון נכסים יספק לך הלוואה בסכומים גדולים ובתנאים סופר אטרקטיביים וזאת בתמורה למשכון דירה, רכב, קרן השתלמות או תכשיטים ישנים. כסף מזומן לחשבון מהיום להיום כדי שתוכל לנשום לרווחה.
הלוואות לבעלי נכסים בלבד, דירה, רכב, קרן השתלמות או תכשיטים

הלוואה תמורת משכון דירה
הלוואה מקרן השתלמות - הכי משתלם שיש!
הלוואה תמורת משכון רכב
מכירת זהב ותכשיטים
 

מהו חשבון בנק מוגבל?


חשבון בנק מוגבל הוא חשבון בו חזרו עשרה צ'קים (או יותר) מסיבת אי כיסוי מספיק (אכ"מ) במשך תקופה של שנה או פחות, וזאת כל עוד חלפו יותר מחמישה עשר ימים בין הצ'ק הראשון לאחרון. במקרה כזה החשבון הופך לחשבון מוגבל למשך שנה. ההגבלה בחשבון מונעת מבעליו לקבל הלוואות, להנפיק פנקסי צ'קים חדשים, להנפיק או להשתמש בכרטיס אשראי. במידה ויש ברשות "מוגבל" כרטיס אשראי הכרטיס יבוטל, לא ניתן יהיה לקבל מסגרת אשראי ועוד מגוון מגבלות. בקיצור מצב בעייתי מאד.

בעל חשבון מוגבל יכול להמשיך לנהל חשבון בנק בבנקים מסחריים אחרים אך מכיוון שהמידע על לקוחות מוגבלים עובר בן הבנקים גם הבנק החדש פועל עם הלקוח במשנה זהירות. במידה ואותו לקוח ממשיך למשוך צ'קים ללא כיסוי באותה שנה בבנק בו קיימת המגבלה או בבנק אחר החשבון יכול להפוך לחשבון מוגבל חמור. תקופת הגבלה חמורה נמשכת כשנתיים, במהלך שנתיים אלו כל חשבונות הבנק של הלקוח מוגדרים כמוגבלים.

 

הלוואות חוץ בנקאיות


מכיוון שבעלי חשבון מוגבל לא יכולים לפנות לבנק בבקשת הלוואה חלקם פונים לגופי מימון חיצוניים, כדי לקבל הלוואה חלופית. הלוואה חוץ בנקאית "רגילה" ניתנת בריבית גבוהה יחסית ולכן לא תמיד מומלצת. אלא שגם גופים חוץ בנקאיים יירתעו מלתת הלוואה לבעל חשבון מוגבל. הפתרון הכי טוב הוא בעצם לקבל הלוואה תמורת משכון נכס כלשהו. כך כל הצדדים בטוחים שהכסף יחזור.

 

האם ניתן לקבל הלוואה ולאיזה מטרה?

 

קודם כל חשוב שתדעו כי הלוואות למוגבלים בבנק הן דבר נפוץ למדי. ההלוואות אינן ניתנות מהבנקים אלא מגופים חוץ בנקאיים. כאשר חשבון הבנק אינו מוגבל ניתן לקבל הלוואות לכל מטרה מגופים שונים אך במקרה של הלוואות למוגבלים בוחנים הגופים החוץ בנקאיים את סיבת ההלוואה. בפועל, הדרך היחידה לקבל הלוואה לכל מטרה היא למשכן נכס כלשהו. אלו האפשרויות הנפוצות ביותר:

1 - משכון דירה - 200,000 ש"ח ומעלה, כסף מזומן תוך 14 יום
2 - משכון רכב - 50% משווי הרכב ומעלה, כסף מזומן מיידי
3 - הלוואה מקרן השתלמות - עד 50% מהכסף שנצבר בקרן, כסף מזומן תוך 48 שעות
4 - משכון תכשיטים - עד 90% משווי הזהב/כסף/יהלומים. כסף מזומן מיידי

הלוואות למוגבלים בבנקים

 

הלוואות למוגבלים לא ניתן לקבל בבנקים המסחריים אלא רק בגופים חוץ בנקאיים. הגופים החוץ בנקאיים הם גופים מורשים העובדים באופן חוקי ובאישור משרד האוצר. ישנם גופים חוץ בנקאיים גדולים המוכרים לכולנו ובניהם חברות הביטוח וחברות כרטיסי האשראי. כמו כן, ישנם גופים חוץ בנקאיים קטנים יותר ופחות מוכרים. חברות אלו פועלות בהיקפים גדולים יחסית בארץ והן מציעות הלוואות מסוגים שונים בתנאים נוחים.

כדי לקבל הלוואות למוגבלים פונים אל הגופים החוץ בנקאיים. ברוב המקרים מתבקש הלווה להציג שלושה תלושי משכורת אחרונים ותדפיס עו"ש, במידה ומדובר בעסק בוחנים את הפעילות העסקית ובטחונות רלוונטיים. לרוב אין לחברות אלו דרישות קשות של ערבונות וביטחונות כמו בהלוואות אחרות. מכיוון שהחברות מודעות למצב הרגיש והלחוץ בו מגיעים לקבלת הלוואות למוגבלים הן פועלות במהירות כדי לאשר את ההלוואה כמה שיותר מהר ולהעביר את הכסף הדרוש ללקוח.

תנאי ההלוואה

 

הלוואה למוגבלים אינה דומה להלוואות אחרות. מדובר בלקוח שלא עמד בהתחייבויות שלו מספר פעמים ולכן החברה צריכה לנקוט במשנה זהירות. המטרה של הלוואה למוגבלים בחשבון היא לעזור ללקוח לצאת מהחובות ולחזור לשגרת חיים נוחה יותר. כיום ניתן לקבל הלוואה שכזו רק מול שיעבוד של דירה או בית או מכונית. המטרה של הלקוח ושל החברה המלווה זהה, הלקוח מעוניין לקבל את ההלוואה ולהסדיר חובות במטרה להמשיך לעבוד עד שחרור ההגבלה ומטרת החברה המלווה היא לעזור ללקוח ולקבל את כספי ההלוואה בזמן.

אפשרויות נוספות לקבל הלוואה למוגבלים בחשבון

 

ישנה אפשרות נוספת לקבלת הלוואה למוגבלים, במידה ויש ברשות בעל החשבון נכס על שמו הוא יכול להיעזר בו כדי לקבל הלוואה. במידה ועל הנכס עדיין משולמת משכנתא ניתן למחזר את המשכנתא הקיימת על סכום גבוה יותר (לפי שווי הנכס הממושכן). את יתרת הכסף שיקבל הלקוח הוא יכול לממש למטרת סגירת החובות והסדר חשבון הבנק או למטרות שוטפות עד לסיום המגבלה. ייתכן שהמשכנתא החדשה תהיה בתנאים פחות טובים מהראשונה אך תנאיה יהיו טובים יותר מאשר הלוואות למוגבלים ללא משכון נכסים.

אם הנכס שולם במלואו ואין עליו שעבוד ניתן לקבל הלוואה תמורת משכון הנכס. במקרה זה ההלוואה שניתן לקבל היא גבוהה יותר. לאחר בדיקת שווי הנכס, בעלי הנכס, מקצועם ויכולת ההחזר שלהם קובעים את גובה ההלוואה שניתן לקבל ואת תנאי ההלוואה. הלוואות אלו הן הלוואות בסכומים גבוהים הנעים בין 300,000 ₪ ועד 8,000,000  בהתאם לנכס, לבעלי הנכס ויכולת ההחזר שלהם.

ישנם יתרונות נוספים להלוואות אלו אחד מהם הוא הפריסה הרחבה, ניתן לפרוס את התשלומים לשנים רבות ובכך להקטין את ההחזר החודשי. היתרון השני הוא הריבית הנמוכה שניתן לקבל בהשוואה להלוואות אחרות המיועדות לבעלי חשבון מוגבל. הנכסים אותם ניתן למשכן הם רבים וכוללים בית, חנות, דירה, מפעל ועוד.

במידה ואין ברשותכם נכס על שמכם דעו כי ניתן לקבל הלוואה תמורת שעבוד נכס של ההורים או קרוב אחר. במידה וקיבלתם את אישור בעל הנכס ניתן לפנות עימו למרכז הישראלי למשכון נכסים ולקבל הלוואה תמורת שיעבוד נכס. במקרה זה ההלוואה תהיה בתנאים דומים פחות או יותר להלוואה אחרת אותה מקבלים תמורת שיעבוד נכס..

הלוואות למוגבלים באופן מיידי - יש שירות כזה!

 

 

צור קשר

הלוואות

ניכיון צ'קים מסחריים

הלוואות לבעלי נכסים בלבד
(דירה, קרקע, רכב או קרן השתלמות)

משכון נכסים יצירת קשר
bottom of page